top of page

Jak zintegrować wideokonferencje Pexip z popularną aplikacją Slack?

Slack to aplikacja do tzw. permanentnego, grupowego chatu tekstowego (tzw. PGC - Permanent Group Chat) przeznaczona dla biznesu. Rozwiązanie jest na rynku od dwóch lat a ilość użytkowników przekroczyła już 2 miliony, co w świecie biznesowych narzędzi jest wynikiem wyjątkowym. Slack oferuje wersję darmową, która jest oczywiście najpopularniejsza ale z bardziej funkcjonalnej płatnej wersji korzysta aż 30% użytkowników (ok. 600 tys.). Komunikacja odbywa się w tzw. kanałach przypisanych najczęściej do zespołów pracujących nad konkretnymi projektami lub po prostu do działów firmy. W ramach kanału odbywa się komunikacja tekstowa, udostępnianie dokumentów, zdjęć, linków itp., co oczywiście potrafi wiele komunikatorów ale Slack odróżnia się tym, że:

- kanały są permanentne czyli w temacie np. projektu nowej strony www komunikujemy się zawsze w tym samym miejscu

- komunikacja w kanale może się odbywać nawet pod nieobecność on-line członków zespołu (zapoznają się z informacjami nieco później)

- cała historia komunikacji jest dostępna, więc łatwo odnaleźć informacje i dokumenty o danej tematyce czy nadrobić zaległości po nieobecności lub w chwili dołączenia do pracującego już zespołu

Slack naprawdę znacznie obniża ilość wysyłanych i otrzymywanych emalii, porządkuje komunikację i zwiększa efektywność.

Jednak w Slack nie ma dostępnej komunikacji wideo, więc jeśli konwersacja wymaga eskalacji chatu tekstowego do wideokonferencji to trzeba skorzystać z zewnętrznego narzędzia. Przejście do zewnętrznego narzędzia powinno być łatwe i intuicyjne czyli maksymalnie zintegrowane z samym komunikatorem Slack.

Taka integracja jest możliwa z platformą wideokonferencyjną Pexip. Wystarczy "nauczyć" Slack, aby w odpowiedzi na określone hasło lub frazę pojawiającą się w komunikacji tekstowej odpowiedział automatycznie i podał link URL do konferencji na Pexip.

Na poniższym klipie wideo widać jak Slack reaguje na frazę "spotkajmy się naPexip" natychmiastowym podaniem linku do wideokonferencji, dzięki czemu po chwili wszyscy uczestnicy chatu tekstowego spotykają się na wideo:

Tagi:

Archiwum
Szukaj po tagach
Obserwuj nas
  • Facebook Basic Square
  • Instagram
  • Twitter Basic Square
  • LinkedIn App Ikona
bottom of page