top of page

Jak dołączyć do konferencji Skype for Business z terminali Cisco i Polycom?

Rozwiązanie Skype for Business i wideokonferencje w tradycyjnych protokołach SIP i H.323 to zupełnie różne środowiska wprost niekompatybilne ze sobą. Jednak klienci coraz częściej inwestują w rozwiązanie Skype for Business bez świadomości, że zainstalowane w ich salach konferencyjnych i kupione za duże pieniądze wysokiej jakości terminale takich producentów jak Cisco czy Polycom nie będą w stanie dołączyć do spotkania Skype.

W takiej sytuacji ratunkiem może być oprogramowanie Pexip, które służy do integracji tych różnych środowisk i pozwala zarówno na połączenia punkt-punkt pomiędzy terminalami a użytkownikami Skype for Business, jaki i na dołączanie do wielostronnych konferencji Skype (na mostku Microsoft AV-MCU).

Planując konferencję Skype z udziałem terminali Cisco i Polycom (także innych H.323/SIP, jak np. LifeSize, Huawei, Sony, Avaya, Tely itp.) tworzymy zaproszenie z poziomu kalendarza Outlook, tak jak dla każdego innego spotkania online na Skype for Business, zapraszając zarówno indywidulanych uczestników, jak i sale konferencyjne wyposażone w terminale wideokonferencyjne. Dzięki działającemu w tle oprogramowaniu Pexip uczestnicy spotkania w zaproszonej sali dołączą do konferencji akceptując wyświetloną na terminalu informację o spotkaniu lub połączą się wybierając z książki adresowej numer wirtualnej recepcji i wprowadzając numer konferencji Skype podany w otrzymanym zaproszeniu.

Co bardzo istotne podczas takiej konferencji wszyscy uczestnicy nie tylko będą się widzieć i słyszeć w wysokiej jakości ale także będą mogli wysyłać i odbierać prezentację od dowolnego uczestnika.

Powyższy film demonstruje zestawienie konferencji na platformie Skype for Business z udziałem:

- aplikacji Skype for Business na PC

- terminala Microsoft Surface Hub (pracujący wyłącznie ze Skype for Business)

- terminala Cisco

- terminala Polycom

Tagi:

Archiwum
Szukaj po tagach
Obserwuj nas
  • Facebook Basic Square
  • Instagram
  • Twitter Basic Square
  • LinkedIn App Ikona
bottom of page