top of page

Nowości ogłoszone podczas konferencji Zoomtopia 2020.

W dniach 14-15 października 2020 odbyła się Zoomtopia, czyli coroczna konferencja Zoom'a. Management Zoom'a nie tylko pochwalił się dotychczasowymi sukcesami i przedstawił kierunki dalszego rozwoju platformy Zoom, ale także zaprezentował kilka ważnych nowości, które zostaną wprowadzone w Zoom Meetings w najbliższym czasie.

 

Immersive Scenes.

Będą to specjalne tła, na których zostaną rozmieszczone obrazy wideo poszczególnych uczestników spotkania Zoom (Zoom Meetings). Dzięki temu będziemy mieli wrażenie, że uczestnicy spotkania siedzą w ławkach w klasie, sali sądowej czy w innym wirtualnym pomieszczeniu dedykowanym do danego rodzaju spotkań.

 

Nowe reakcje i animacje.

Zoom wprowadza nowe animowane reakcje, aby niewerbalna komunikacja podczas spotkań Zoom była jeszcze bardziej efektywna. Animacje będą zawierały także dźwięk, dzięki czemu będą słyszalne np. oklaski.

 

Video Waiting Room.

Video Waiting Room czyli poczekalnia z podglądem wideo pozwoli gospodarzowi spotkania (Host) widzieć obraz wideo z kamery osób oczekujących na spotkanie w poczekalni (Waiting Room). Obraz wideo będzie widoczny w miejscu zdjęcia lub inicjałów (jeśli nie ma wgranego zdjęcia) uczestnika. Dzięki temu gospodarz będzie mógł sprawdzić kto czeka w poczekalni zanim wpuści daną osobę do spotkania (podobnie jak to robimy przez wizjer w drzwiach).

To rozwiązanie dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo spotkań Zoom, gdyż uczestnicy spotkań nie zawsze dołączają do nich podając swoje pełne imię i nazwisko lub mogą wręcz z premedytacją podać niewłaściwe dane i w takiej sytuacji możliwość zobaczenia uczestnika przed wpuszczeniem go na spotkanie Zoom zdecydowanie obniży ryzyko pojawienia się nieproszonych osób.

Funkcja ta ma się pojawić na początku roku 2021.

 

Comments


Archiwum
Szukaj po tagach
Obserwuj nas
  • Facebook Basic Square
  • Instagram
  • Twitter Basic Square
  • LinkedIn App Ikona
bottom of page