top of page

Zoom Meetings 5.1.1 - sporo nowości

W dniach 28-29 czerwca 2020 Zoom wprowadził sporo nowości zarówno w aplikacjach na wszystkie platformy, jak i w samej platformie wideokonferencyjnej.

 

Co nowego w wersji Zoom Meetings 5.1.1?

1. Wirtualne tła (Virtual Backgroud) wgrane na urządzenie nie będą współdzielone przez różnych użytkowników.

Jeśli na jednym urządzeniu (zazwyczaj komputerze) loguje się do aplikacji na zmianę kilka osób to nie będą one wzajemnie widziały wgranych przez siebie plików wirtualnego tła.


2. Wsparcie dla wszystkich wirtualnych kamer zainstalowanych w systemie operacyjnym.

Od tej chwili Zoom nie będzie prowadził procesu aprobowania wirtualnych kamer, które mogą być używane w aplikacji Zoom Meetings. Wszystkie tego typu rozwiązania zainstalowane w systemie będą mogły być wybrane jako kamera w aplikacji Zoom Meetings. Przykładem takiego rozwiązania jest aplikacja ManyCam (https://www.vixio.pl/manycam), która pozwala na wysyłanie jako obraz naszej kamery treści wideo zmontowanej z wielu źródeł.


3. Zarządzanie dostępnymi wirtualnymi tłami (Zoom Meetings Virtual Backgrouds) na poziomie administratora konta firmowego.

Administratorzy konta Zoom mogą od teraz dodawać wirtualne tła na poziomie portalu Zoom i będą one dostępne dla wszystkich użytkowników. Dodatkowo jeśli to ustawienie zostanie zablokowane (locked) przez administratora to użytkownicy nie będą mogli dodawać własnych wirtualnych teł i będą mogli korzystać wyłącznie z dodanych przez administratora i standardowych wbudowanych w aplikację Zoom Meetings.


4. Ostrzeżenie o udostępnianych danych użytkownika dla kontaktów spoza firmy.

W wypadku wysłania lub otrzymania zaproszenia do kontaktu w komunikatorze Zoom użytkownik zobaczy ostrzeżenie, że informacje z jego profilu zostaną udostępnione osobie spoza firmy. W zależności od ustawień (IM Settings) udostępniane są też informację o dostępności użytkownika (presence).


5. Usunięcie możliwości dodawania nowych członków do chatów grupowych i kanałów przez członków spoza danej organizacji.

Dla bezpieczeństwa i zwiększenia prywatności została zablokowana możliwość dodawania nowych członków w chatach grupowych przez osoby będące już członkami takiej grupy, ale jako goście spoza danej organizacji.

Od tej chwili nowych członków będą mogli dodawać tylko członkowie grupy mający konto Zoom w tej samej organizacji, co administrator danej grupy chatowej.


6. Szybki dostęp do edycji ostatniej wysłanej wiadomość tekstowej poprzez wciśnięcie strzałki do góry.


7. Dodanie języka włoskiego i wietnamskiego (nadal czekamy na język polski w Zoom Meetings).


8. Raport z listą zaplanowanych spotkań niezabezpieczonych hasłem i bez włączonej poczekalni (Waiting Room).


9. Ustawienie umożliwiające ukrycie statusu obecności (presence) dla kontaktów spoza własnej organizacji.


10. Wszystkie ustawienia dotyczące bezpieczeństwa zostały zgrupowane na portalu administracyjnym w sekcji Security (Admin->Account Management->Account Settings->Meeting->Security).

 

Comments


Archiwum
Szukaj po tagach
Obserwuj nas
  • Facebook Basic Square
  • Instagram
  • Twitter Basic Square
  • LinkedIn App Ikona
bottom of page