top of page

Pexip Infinity w wersji 11. Blisko 30 nowych funkcji.

Pexip Infinity wersja 11.

Kolejna wersja platformy wideokonferencyjnej Pexip jest już dostępna i zawiera wiele nowości istotnych zarówno z punktu widzenia użytkownika, jak i administratora.

Co nowego dla użytkownika?

Technologia Pexip Fusion

Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość jeszcze łatwiejszego połączenia tradycyjnej wideokonferencji z konferencją Lync lub Skype for Business (konferencja na mostku Microsoft AV-MCU) i wyświetlania obrazu wszystkich uczestników w wysokiej jakości a nie tylko osoby zabierającej głos.

Trzy główne elementy tej technologii to:

- przesyłanie w obu kierunkach strumieni wideo z obrazem wszystkich uczestników pomiędzy konferencją Lync/Skype for Business (AV-MCU) a tradycyjną wideokonferencją (multistreaming), co pozwala na kontakt wzrokowy z wszystkimi uczestnikami spotkania

- przesyłanie strumieni wideo z tradycyjnej wideokonferencji do konferencji Lync/Skype for Business (AV-MCU) jednocześnie w kilku jakościach/rozdzielczościach (H.264 simulcast), co pozwala na wyświetlenie obrazu w odpowiedniej jakości w zależności od tego czy dany uczestnika pojawia się w małym okienku czy na pełnym ekranie

- bardzo proste łączenie tradycyjnej wideokonferencji i konferencji Lync/Skype for Business (AV-MCU) w jedno wspólne spotkanie przy zachowaniu pełnej funkcjonalności obu rozwiązań – dodanie tradycyjnej wideokonferencji do konferencji Lync odbywa się w taki sam prosty sposób jak dodanie innego użytkownika Lync.

Więcej informacji tutaj

Wsparcie dla przeglądarki Microsoft Edge

Do konferencji Pexip można obecnie dołączyć także bezpośrednio z nowej przeglądarki Microsoft Edge, która jest dostępna w systemie Windows 10.

Wsparcie dla Lync Response Group

Platforma Pexip wspiera rozwiązanie Lync Response Group a połączenia przychodzące do Pexip mogą być kolejkowane i przekierowywane do agentów korzystających z Lync/Skype for Business. Dzięki temu rozwiązanie Contact Center zbudowane na platformie Microsoft Lync może obsługiwać połączenia wideo i audio przychodzące bezpośrednio ze strony internetowej (Web RTC, RTMP), czy terminali, wideotelefonów i aplikacji działających w tradycyjnych protokołach wideokonferencyjnych (SIP, H.323).

Co nowego dla administratora?

Gatekeeper H.323

Pexip w wersji 11 dodaje funkcjonalność gatekeeper’a H.323, co pozwala na rejestrację starszych terminali wideokonferencyjnych w planie numeracyjnym bezpośrednio na platformie Pexip. Wraz z dodanym wcześniej rejestratorem SIP (SIP registrar) Pexip oferuje obecnie rozwiązania umożliwiające stworzenie kompletnego systemu zarządzania połączeniami.

Wsparcie dla Amazon Web Services (AWS)

Pexip Infinity 11 jest dostępne także w wersji dla platformy Amazon Web Services (AWS).

Możliwe są wszystkie opcje wdrożenia w chmurze AWS czyli:

- Prywatna chmura

- Publiczna chmura

- Hybrydowa chmura.

Wdrożenie rozwiązania Pexip na platformie AWS w jeszcze większym stopniu upraszcza cały proces i obniża jego koszty, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości i dostępności na najpopularniejszej na świecie platformie oferującej infrastrukturę IT w postaci usługi w chmurze.

Więcej informacji tutaj

Wsparcie dla platform wirtualnych KVM i XEN

Obecnie oprogramowanie Pexip może być zaimplementowane nie tylko na najpopularniejszych, jednakże płatnych platformach VMware i Microsoft HyperV ale także na darmowych (open source) rozwiązaniach KVM i Xen.

Wsparcie dla VMware ESXi 6.0

W tej wersji Pexip’a zostało dodane wsparcie dla wprowadzonej niedawno na rynek najnowszej wersji platformy VMware ESXi czyli 6.0.

Wsparcie dla zestawu instrukcji Intel AVX2

Najnowsza wersja platformy Pexip zaimplementowana na serwerach korzystających z procesorów Intela obsługujących instrukcje AVX2 (procesory Haswell lub nowsze) pozwoli na zwiększenie wydajności o ok. 20% (wymagany jest VMware ESXi 6.0.).

Pełna lista nowych funkcji w oprogramowaniu Pexip Infinity 11 znajduje się tutaj

Zobacz jak przeprowadzić upgrade w 3 prostych krokach:

Tagi:

Archiwum
Szukaj po tagach
Obserwuj nas
  • Facebook Basic Square
  • Instagram
  • Twitter Basic Square
  • LinkedIn App Ikona
bottom of page