top of page

Waiting Room lub Passcode wymagane w Zoom Meetings od 27.09.2020.

Zoom wprowadza kolejne zmiany w zabezpieczeniach spotkań Zoom Meetings.

Od 27 września 2020 na kontach dużej ilości użytkowników Zoom została automatycznie uruchomiona jedna z dwóch poniższych opcji:

- Waiting Room (poczekalnia)

lub

- Passcode (hasło do spotkania).

 

Kogo dotyczy ta zmiana?

Ta modyfikacja ustawień pojawiła się na kontach Zoom indywidualnych użytkowników i firm posiadających następujące licencje Zoom:

  • 1 lub więcej licencji Pro

  • od 10 do 100 licencji Business

Dla indywidualnych użytkowników posiadających bezpłatne licencje Free/Basic takie ustawienia zostały wymuszone już jakiś czas temu.

Natomiast firmy i organizacje korzystające z licencji Enterprise lub posiadające więcej niż 100 licencji Business nie zostaną objęte automatycznym uruchomienim tych funkcji. Zoom zakłada, że konta w dużych organizacjach są zarządzane przez dedykowanych administratorów, którzy samodzielnie dbają o odpowiednie zabezpieczenia spotkań i świadomość użytkowników.

 

Co w praktyce oznacza włączenie Waiting Room lub Passcode?

  1. Jeśli przed dniem 27.09.2020 na koncie Zoom danego użytkownika nie była włączona ani poczekalnia (waiting room), ani hasło do każdego spotkania (passcode) to Zoom tego dnia włączy Waiting Room (poczekalnię).

  2. Jeśli przed dniem 27.09.2020 na koncie Zoom danego użytkownika była włączona albo poczekalnia (waiting room), albo hasło do każdego spotkania (passcode) to Zoom nie wprowadzi żaden modyfikacji na takim koncie (ustawienia pozostaną bez zmian).

Generalnie na koncie każdego użytkownika musi być włączona poczekalnia lub hasła do spotkań albo oczywiście obie te funkcje jednocześnie. System nie pozwoli użytkownikom wyłączyć obu tych ustawień, więc jeśli chcemy korzystać tylko haseł (passcodes), a mamy aktualnie włączoną poczekalnię (waiting room) to zanim wyłączymy poczekalnię musimy najpierw włączyć hasła do spotkań.

 

Kommentare


Archiwum
Szukaj po tagach
Obserwuj nas
  • Facebook Basic Square
  • Instagram
  • Twitter Basic Square
  • LinkedIn App Ikona
bottom of page