top of page

Masz bezpłatne konto Zoom Basic i potrzebujesz przeprowadzić spotkanie bez ograniczeń czasowych?

Jeśli korzystasz z bezpłatnej licencji Zoom Basic w ramach firmowego konta Zoom, czyli takiego, na którym część pracowników firmy ma konta płatne Pro, Business, Enterprise lub Education, to każde Twoje spotkanie z udziałem 3 uczestników lub więcej zostanie rozłączone po 40 minutach. Jednak jest pewien sposób, aby mimo posiadania licencji Basic zaplanować i przeprowadzić spotkanie bez ograniczeń czasowych.

 

Ale jak to zrobić?

Aby to się udało potrzebne jest w firmie wdrożone rozwiązania sprzętowe do wideokonferencji w salach konferencyjnych czyli Zoom Rooms. Jeśli mamy takie terminale dostępne w pomieszczeniach w naszym biurze i mają one przypisane płatne licencje Zoom Rooms to wystarczy, że do spotkania zaplanowanego z naszej bezpłatnej licencji Basic dołączymy z terminala. W takim wypadku nasz terminal automatycznie stanie się gospodarzem (Host'em) spotkania i zostaną wykorzystane uprawnienia wynikające z jego płatnej licencji Zoom Rooms, czyli spotkanie nie będzie podlegało ograniczeniu czasowemu do 40 minut.


Ale ile to kosztuje?

Licencja Zoom Rooms kosztuje 499 USD/rok, no i potrzebujemy zainstalować w sali konferencynej odpowiedni sprzęt (dedykowany zintegrowany terminal lub komputer z monitorem, głośnikami, kamerą, mikrofonem i tabletem do sterowania), co będzie kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Jednak ten sprzęt może być wykorzystywany przez wielu pracowników, którzy mogą posiadać bezpłatne licencje Basic, co daje konkretne oszczędności i one korzyści. Porównując same koszty licencji to zakup licencji Zoom Rooms zwróci się z naddatkiem już w chwili, gdy z terminala w sali będą korzystać cztery osób posiadające darmową licencję Zoom Basic (499 USD/rok vs. 599 USD/rok). Dodatkowo dedykowany sprzęt w sali konferencyjnej lub małej salce (tzw. huddle room) zapewni wyższą jakość i komfort prowadzenia spotkania.

 

Komentar


Archiwum
Szukaj po tagach
Obserwuj nas
  • Facebook Basic Square
  • Instagram
  • Twitter Basic Square
  • LinkedIn App Ikona
bottom of page